jakie są korzyści z pozycjonowania strony

Jak pozycjonowanie wpływa na stronę internetową?

Pozycjonowanie stron internetowych to element promowania firmy w Internecie. Wykonane dobrze, zgodnie z wytycznymi, może znacząco wpłynąć na widoczność strony. Warto zauważyć, że pozycjonowanie strony to działania długoterminowe, a pierwsze efekty nie pojawiają się natychmiast. Jeżeli jednak działania są ciągłe i zaplanowane, to równomierny wzrost widoczności i autorytetu strony będzie bardzo korzystny. Taka strona będzie miała silny autorytet co sprawi, że będzie wyżej w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu więcej użytkowników będzie miało szansę zapoznać się z nią. Można więc stwierdzić, że pozycjonowanie strony wpływa bezpośrednio na sprzedaż.

Pozycjonowanie zalety- jakie są korzyści?

Choć pozycjonowanie jest złożonym i długotrwałym procesem, może dać szereg korzyści. Jakie na przykład?

  • zwiększenie ruchu na stronie- jedna z najistotniejszych dla klienta korzyści, bo im więcej użytkowników wejdzie na stronę, tym większa szansa, że zostaną klientami marki. Dlatego też w procesie pozycjonowania pracuje się nad konwersją, czyli stosunkiem kliknięć w dany produkt/ artykuł a całością odwiedzających. Jeżeli współczynnik konwersji jest wysoki, znaczy to, że dużo osób wchodzących klika w dany produkt, co oznacza, że jest on zgodny z tym, co było szukane.
  • zwiększenie zaufania do marki – im wyższa pozycja, tym bardziej użytkownicy ufają stronie. Strony na początkowych pozycjach są odbierane jako te warte wejścia i mające najbardziej odpowiedni do pytania content.
  • budowanie świadomości marki – użytkownik nie musi wchodzić na stronę, żeby zapamiętać nazwę marki, która pozycjonuje się wysoko.
  • poznanie potrzeb użytkowników- w procesie pozycjonowania i wyłaniania kluczowych dla strony fraz jest możliwość poznania intencji, z jaką dany internauta wyszukuje strony. Dzięki odpowiednim narzędziom można wyłonić cechy przeciętnego użytkownika, co jest bardzo pomocne przy tworzeniu kampanii reklamowych czy oferty.

Pozycjonowanie – co jeszcze warto wiedzieć?

Kampania pozycjonowania strony trwa długo, ale niewątpliwą zaletą są długotrwałe efekty, Prowadzona zgodnie ze sztuką wzmacnia autorytet strony, co sprawia, że kolejne treści i produkty coraz łatwiej wchodzą na wyższe pozycjeWarto pamiętać również o tym, że firmy obiecujące szybkie wzrosty i gwarancję określonej pozycji, często stosują niedozwolone przez wyszukiwarki metody. To tak zwane Black Hat SEO, czyli zbiór metod, które są nieuczciwe i nie są dobrze widziane przez wyszukiwarki i roboty. Obietnica szybkich korzyści jest z pewnością kusząca, ale nie warto korzystać z takiej oferty, ponieważ strona może dostać karę, która skutkuje znacznym spadkiem, albo nawet zostać zablokowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.