zalety korzystania z wordpressa

Witryny internetowe tworzone na platformie WordPress

Witryny WordPress i ich rozszerzenia stały się najczęstszym sposobem na rozpoczęcie działalności przez nowe firmy, a także dla firm o ustalonej pozycji na cyfryzację. System Zarządzania Treścią (CMS) to skuteczny sposób zarządzania treścią, ale za pomocą wtyczek i motywów możesz dostosować swoją stronę do swoich potrzeb.

WordPress – ABC popularnej platformy do zarządzania treści

Możesz zdecydować się na użycie lżejszego systemu CMS, takiego jak Squarespace, który nie wymaga żadnych umiejętności programistycznych. Jeśli bardziej interesuje Cię dostosowywanie witryny za pomocą wtyczek i motywów, WordPress będzie dla Ciebie lepszy, ponieważ ma wiele funkcji przyjaznych programistom. Dziś ten popularny silnik stał się królem systemów zarządzania treścią (CMS) w 2018 roku z ponad 60% udziałem w rynku. Teksty na ich stronie skupiają się głównie na korzyściach płynących z używania WordPressa jako CMS. W 2018 r. przeciętna witryna internetowa zawierała coraz więcej treści, które można uznać za „nietekstowe”, takich jak obrazy, filmy i treści interaktywne. Biorąc pod uwagę ten fakt, WordPress wydaje się być dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć łatwy czas na zarządzanie swoimi witrynami.

Źródło: Canva.com

Korzyści płynące z tworzenia strony na CMS WordPress

Wraz z rozwojem WordPressa wiele firm wprowadza CMS na swoją stronę internetową. CMS ma dużą społeczność i oferuje wiele wtyczek, i motywów, dzięki czemu programiści nie muszą spędzać dużo czasu na wymyślaniu rozwiązań. Właściciel witryny ma większą kontrolę nad tym, co chce zrobić z projektem witryny. Mogą również dostosować więcej funkcji, korzystając ze wszystkich opcji dostępnych na rynku WordPress. Witryna ta jest również łatwiejsza w zarządzaniu, ponieważ ma mniej problemów związanych z bezpieczeństwem niż inne systemy zarządzania treścią, takie jak Drupal czy Joomla.

Sklepy internetowe na WordPress – korzyści

Zakupy online były jedną z najszybciej rozwijających się branż w ostatnich dziesięcioleciach, a sklepy WordPress napędzają ten wzrost. Dzięki największemu wyborowi wtyczek i motywów e-shopy kładzione na tej platformie ułatwiają klientom znalezienie potrzebnego oprogramowania. Zatrudnij własnego programistę sklepu WordPress, a z pewnością zyskasz o wiele większe korzyści, jeśli chodzi o funkcjonalność witryny sprzedażowej, niż na prowadzeniu biznesu na jakichkolwiek innych platformach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.